5 aplikacji do przerabiania zdjęć w smartfonie

30-10-2018

Obecnie chyba ciężko znaleźć osobę, która nie przerabia zdjęć i nie dopieszcza ich odpowiednio perfekcyjnie przed wstawieniem gdziekolwiek - np. facebook lub instagram. Zrobiliśmy dla Was zestawienie 5 najlepszych według nas aplikacji, które pomogą Wam ulepszyć Wasze zdjęcia.

 

ADOBE PHOTOSHOP EXPRESS

Na samej górze ląduje aplikacja photoshopa, która wg nas jest "must have", dla wszystkich fanów dobrych aplikacji. Daje dostęp do 7 kategorii filtrów, ale co najważniejsze pozwala nam tworzyć własne, spersonalizowane. Ponadto aplikacja pozwala nam na regulowanie podstawowych rzeczy takich jak kontrast, nasycenie, przejrzystość zdjęcia oraz wiele innych opcji.

 

VSCO

Program najbardziej popularny wśród blogerów, jest najlepszą opcją dla tych, którzy nie chcą poświęcać zbyt wiele czasu na zabawę z obróbką. W aplikacji tej możemy bezpośrednio robić zdjęcia w RAW, a następnie zastosować któryś z dostępnych filtrów. Program proponuje nam kilka gotowych filtrów, reszta jest dostępna po wykupieniu. Ustawić można natężenie filtru, w zależności od tego, jaki nam odpowiada. Dla  podstawowych potrzeb, ten darmowy pakiet powinien Wam w zupełności wystarczyć. Oczywiście aplikacja wyposażona jest również w podstawowe suwaki takie jak zmiana kontrastu, ekspozycji oraz przycinanie fotografii.

 

SNAPSEED

 Aplikacja intuicyjna i łatwa w obsłudze. Interfejs w języku polskim i przejrzysty układ działa tylko na korzyść. Dzieli się na dwa działy: Narzędzia i Filtry. Dzięki narzędziom możemy m.in.: poprawić balans bieli, dokonać zaawansowanych zmian tylko w wybranym obszarze, naprawić fragment zdjęcia, ustawić winietę, dodać tekst. Filtry dają całą gamę możliwości poprawy wyglądu zdjęcia przy bardzo dokładnych ustawieniami. Możemy skorzystać również z predefiniowanych filtrów i później je dostosować. Na zdjęciach możemy np. uzyskać efekt zabrudzenia czy starej kliszy, dodać ramkę, poprawić niedoskonałości twarzy. Jednym słowem - jest się czym bawić!

 

 

AFTERLIGHT

Dużym plusem tej aplikacji jest brak reklam, które mogłyby nas rozpraszać podczas edycji zdjęć. Aplikacja posiada szereg filtrów do użycia, ponadto mamy do wykorzystania fajne efekty flar świetlnych, nadanie ziarnistości, efektu starego zdjęcia, winietowania, rotacji zdjęć. Aplikacja raczej należy do tej skromniejszej grupy, ale ma s swoich zwolenników.

 

PICSART PHOTO STUDIO

Jesteś fanem inspirujących, kreatywnych etui? To aplikacja idealna dla Ciebie! Pobudzi Twoją kreatywność i pozwoli stworzyć niepowtarzalne grafiki. Poza standardową obróbką zdjęć oferuje także możliwość dodania rysunków i napisów czy nawet zrobienia kolaży. Dodatkowo, co tydzień publikowane są autorskie samouczki, dzięki którym szybko można nauczyć się zupełnie nowych rzeczy

 

 

Naszym faworytem jest zdecydowanie aplikacja Adobe Photoshop Express, ale może to ze względu na to, że korzystamy z Photoshopa w pracy na co dzień :)