Huawei Honor P9 Lite już dostępny. Czym różni się od Honora 9?

22-01-2018

Huawei Honor 9 zadebiutował w Polsce w czerwcu 2017 roku. Po grudniowej premierze Huawei Honor 9 Lite obecność tego modelu na polskim rynku nie była do końca wiadoma. Niebawem pojawi się on w jednak polskich sklepach w przedsprzedaży, a od lutego powinnien być dostępny .

Różnice pomiędzy modelami są od razu widoczne. Oto kilka najważniejszych:

  • Honor 9 to flagowiec marki Honor.
  • Wymiary Huawei Honor 9 są mniejsze: 143,50 x 71,00 x 8,05 mm a jego masa wynosi 155g, jego następca jest o 6g lżejszy a jego wymiary to 151,00 x 71,90 x 7,60 mm. 
  • Układ aparatów fotograficznych i lamp jest różny. Honor 9 Lite posiada połączenie aparatów w ramce.
  • Huawei Honor 9 Lite posiada w środkowej części czytnik linii papilarnych, natomiast jego poprzednik posiada w tym miejscu logo marki.
  • Honor 9 ma szklaną obudowę, która zmienia kolor z zależności od kąta padania światła.

Huawei Honor 9 jak przystało na flagowca wyróżnia się mocną specyfikację oraz dobrymi możliwościami fotograficznymi. Posiada podwójny aparat złożony z 12-megapikselowej matrycy kolorowej oraz 20-megapikselowej czarnobiałej. Huawei Honor 9 Lite w przypadku parametrów nie budzi entuzjazmu, przypomina tym samym model Huawei Mate 10 Lite. Prognozowana różnica cenami miedzy opisanymi modelami Honorami to ok. 500 zł. Reasumując, wydawać by się mogło iż modele o podobnych nazwach powinny być odrobinę podobne chociaż wizualnie, lecz Huawei nie zachował tutaj wielkiej konsekwencji w wyglądzie:)

Oba modele jednak warto zabezpieczyć na wypadek uszkodzeń, stłuczeń zarysowań, aby ciągle cieszyć się świetnym wygładem telefonu.