Huawei P9 Lite mini vs. Huawei P9 lite 2017- różnice, podobieństwa

20-09-2017

Na rynku krajowym pojawił się nowy model Huawei P9 Lite mini. Kolejny model nosi bardzo podobną nazwę do starszych modeli. Należy pamiętać Huawei P9 Lite 2017, Huawei P9 Lite, Huawei P9 czy Huawei P9 Plus to zupełnie inne modele. Huawei P9 Lite mini jest dostępny w korzystnej cenie w stosunku do jakości, dlatego śmiało  możemy przypuszczać że osiągnie on świetne wyniki sprzedażowe. 


 

Przedstawiamy cechy charakterystyczne dla najnowszych modeli z serii Lite, z pewnością będzie pomocne w wizualnym ich odróżnieniu :)

  • Huawei P9 Lite 2017 jest o 0,2 cala większy od swojego młodszego brata
  • Huawei P9 Lite mini posiada czujnik dotykowy oraz aparat po lewej stronie głośnika, natomiast u Huawei P9 Lite 2017 znajdują się one bo obu jego stronach
  • Tylne części telefonów w oby modelach wyglądają bardzo podobnie, jednak różnica pojawia się znów w przypadku aparatu i lampy błyskowej. Ich położenie jest na podobnej wysokości, jednak w starszym modelu lampa błyskowa znajduje się od strony krawędzi smartfona, natomiast w nowszym modelu w tym miejscu widnieje aparat.
  • Oba modele posiadają okrągłe czytniki linii papilarnych oraz logo firmy na tej samej wysokości
  • W nowszym modelu możemy zauważyć charakterystyczne 2 poprzeczne paski już wcześniej spotykane w innych modelach telefonów.