Premiera iPhone 8 oraz iPhone X - różnice i podobieństwa

14-09-2017

Premiera kolejnego iPhone'a zawsze wiąże się z dużym rozgłosem. Tym razem producent zaproponował 3 nowe modele. Czym różnią się iPhone 8 , iPhone 8 Plus oraz iPhone X? iPhone 8 wygląda praktycznie identycznie jak iPhone 7, natomiast jubileuszowy iPhone X to prawdziwy przełom w linii smartfonów Apple'a. Skupimy się głównie na różnicach wizualnych, ponieważ nasuwają się one już od pierwszego zobaczenia smartfonów.

Poniżej przedstawiamy kilka szczegółów pozwalających odróżnić oba modele telefonów:

  • Urządzenia różnią się przede wszystkim wymiarami: iPhone X mierzy 143,60 x 70,90 x 7,70 mm, natomiast iPhone 8 liczy 138,40 x 67,30 x 7,30 mm.
  • iPhone 8 posiada wyświetlacz Retina HD posiadający 4,7" zamknięty w szklanej obudowie wzmocnionej aluminiową ramką z aluminium lotniczego. iPhone X posiada większy wyświetlacz Super Retina 5,8 cala, prawie bezramkową konstrukcję.
  • W górnej części wyświetlacza w obu telefonach znajdują się aparaty 7 Mpx, który w mniejszym modelu jest po lewej stronie natomiast w większym po stronie prawej.
  • W dolnej części iPhone 8 znajduje się się przycisk z Touch ID, natomiast jubileuszowy smartfon posiada gładką taflę z zaokrąglonymi rogami. W celu uruchomienia przełomowego smartfona wystarczą intuicyjne gesty.
  • iPhone X posiada dwa aparaty ułożone wzdłuż boku telefonu, natomiast iPhone 8 pozostał przy układzie poziomym pojedynczego wraz z lampą.